Reversed Productivity

25 November 2014

Momentálne som zavalená školskými povinnosťami, množstvom kníh na prečítanie a čaká ma 5 esejí. Takže čo urobím? To, čo každý svedomitý študent: odložím knihy a nezačaté eseje, a vrhnem sa na milión iných vecí. Prerábam dizajn na blog, navrhujem logo na tričko pre kamaráta, upratujem celú izbu, pozerám Suits, čítam knihy, ktoré nemajú nič spoločné s mojim oborom. Čím viac povinností mám, tým viac sa venujem iným veciam. A tak som tu. Píšem články namiesto esejí. :)

Čo sa dizajnu týka, mala som chuť na trochu jednoduchší, sofistikovanejší, "glamour" dizajn. Preto som zvolila farby čierna/biela a zlatá. (Teda, najbližšie k zlatej, ako som sa vedela vo PhotoShope dostať.)

A teraz pár slov k Suits (Kravaťáci). Pozeráte niekto tento seriál? Už pár mesiacov naň počúvam samé chvály, tak som teda podľahla nátlaku, a hneď som si ho aj ja obľúbila. (Na druhej strane, nie je veľmi ťažké obľúbiť si seriál, do ktorého obsadili samých nadľudsky atraktívnych ľudí, že...)
Čo sa mi ale rozhodne najviac páči na Suits, je ich výber hudby. Ktokoľvek si pustí nejaký "Suits Soundtracks" playlist na YouTube, zaručene tam nájde niečo podľa svojho gusta. Vďaka Suits som objavila mnoho nových úžasných interprétov, mnoho skvelých piesní. Navyše niektoré hlášky v tomto seriáli sú geniálne. A, samozrejme, ako študent anglického jazyka oceňujem aj rozšírenie mojej slovnej zásoby, hlavne čo sa týka business english. Nie že by som sa chystala začať právnickú kariéru, ale trocha business english sa vždy v živote zíde.Ďalšia vec, ktorá odvádzala moju pozornosť od školských povinností, je Harry Potter. Dala som si predsavzatie, že prečítam všetkých 7 kníh v angličtine, a žiadne skúškové ma predsa nezastaví. Už som na piatej knihe. Som hrdá, že patrím do tzv. Harry Potter Generácie. Vyrastala som s týmto úžasným príbehom, s knižkami, s filmami, so samotnými hercami (obrazne, samozrejme). Harry Potter má proste špeciálne miesto v mojom srdiečku.


"After all this time?"
"Always."


Idem sa znova venovať esejám zaboriť do knižky na pár hodín.
Čo robíte vy, keď sa silou mocou chcete vyhnúť povinnostiam?

No comments:

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...